Arama Motoru Optimizasyonu

Internetteki başarınız için iyi bir Ranking (pozisyonlanma) belirleyicidir!

Arama Motorlarının önemi internet kullanıcılarının hareket tarzı takip edilince ortaya çıkıyor. Internette kullanıcıların:

- % 70 doğrudan bilgi araması yapıyor

- Bunun % 80'i arama motoru kullanıyor

Internetteki milyarlarca web sitesinin arasında, arama sonuç listelerinde en ön sırada bir pozisyon elde etmek için bir çok parametreye dikkat edilmesi gerekiyor. Sadece Google, 2004 yılında 4,3 milyar Websitesi indekslemiştir.

Internet marketini ve arama motoru optimizasyonu alanında edinmiş olduğumuz uzun yılların bilgi birikimi ve tecrübelerine dayanarak bir komple bir optimizasyon paketi sunuyoruz.

Optimizasyon Kapsamındaki Hizmetlerimiz
Website Analizi

Arama motoru sonuç sayfalarında ve yahut listelerinde üst sıralarda pozisyonlanmak için, öncelikle sitenin detaylı bir analiziden geçirilmesi gerekiyor. Böylelikle, websitesinin eksikleri belirleniyor ve optimizasyon için yapılması gereken işlemler belirleniyor.

Site optimizasyonu

Website analizinin sonuçları optimizasyon yol haritasını belirlemiş olur. Bu sitedeki yazılı içeriğin optimizasyona uygun hale getirilmesinden, resimlerin isimlendirilmesinden, metataglardan başlayabilir. Sitede yapılacak ufak değişiklerden ve eklemelerden başlayıp gerekirse komple yeniden yapılanmasına kadar gidebilir.

Arama motorlarına kayıt

Sitenizi aramam motorlarına, katalog ve portallara kaydı yapılır. Kayıt işlemi, arama motorlarının şartlarına uygun manuel veya otomatik bir şekilde yapılır.

Detaylı bir dokümantasyon ve pozisyon raporu

Çeşitli arama motorlarının sonuç listelerine göre ayrılmış geniş kapsamlı bir pozisyon raporu ve yapılmış olan optimizasyon çalışmalarının dökümantasyonu hazırlanır.

Optimizasyon ayarı ve takibi

Arama motoru optimizasyonu sonrası, arama motoru websitenizi yeniden indeksler. Indexlendikten sonra gerekirse bir düzeltme ya da ek bir optimizasyon gerçekleştirilebilir. Genel olarak websitesi senedede bir kere gözden geçirilip önemli arama motorlarında bir düzeltme ve yahut optimizasyona tabi tutulması gerekmektedir.

Optimizasyon hizmetimizle websitenizin arama motorlarında sürekli iyi bir pozisyonda bulunmasını sağlamaktayız.